V poledne se rozezní sirény. ČR se loučí s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou

FB ODS

Jaroslav Kubera na kongresu ODS, jen pár hodin před smrtí | FOTO: FB ODS

Česko se dnes naposledy rozloučí s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS), který před dvěma týdny zemřel. Smuteční shromáždění se uskuteční v teplickém divadle a pražském Rudolfinu. Vláda na dnešek vyhlásila státní smutek, vlajky na úřadech budou staženy na půl žerdi a v poledne se v celé zemi rozezní sirény.

Kubera, který zemřel náhle 20. ledna ve věku 72 let, patřil mezi nejvýraznější politiky ODS. Téměř čtvrtstoletí stál v čele Teplic, dvě desetiletí byl senátorem. Ve vedení horní komory působil od roku 2016 nejprve jako místopředseda, od konce roku 2018 jako předseda. Prezident Miloš Zeman se rozhodl Kuberovi posmrtně udělit Řád bílého lva.

Lidé se budou moci rozloučit s Kuberou v Krušnohorském divadle v Teplicích. Rakev s ostatky tam bude vystavena od 11:00 do 17:00. Veřejnost bude moci sledovat na velkoplošné obrazovce také pietní shromáždění v Rudolfinu, které začne v 16:00. Zúčastní se ho nejvyšší ústavní činitelé, představitelé justice, církví, diplomaté nebo rektoři veřejných vysokých škol.

Na hodinovém shromáždění v Rudolfinu vystoupí jako jediný řečník někdejší šéf horní komory Parlamentu a dlouholetý rodinný přítel Přemysl Sobotka (ODS). Vystoupí rovněž Severočeská filharmonie Teplice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner