V Praze začne oficiální část návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Peache

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Slavnostním přivítáním na čestném dvoře památníku na Vítkově dnes začne oficiální část třídenní návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Stuarta Peache v Praze. Hlavní představitel Severoatlantické aliance se nejprve setká s náčelníkem generálního štábu Alešem Opatou, v poledne ho pak přijme i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Peache přijel do Prahy na rozlučkovou návštěvu před blížícím se odchodem z funkce předsedy Vojenského výboru. V jeho čele stojí od konce června 2018, kdy vystřídal českého generála Petra Pavla.

Do Prahy přicestoval v pondělí a v hlavním městě zůstane do středy. Dnes se nejprve setká s Opatou na Vítkově, poté společně u pomníku na Klárově uctí památku československých letců bojujících za druhé světové války v britském královském letectvu (RAF). Peache, maršál britského vojenského letectva, u RAF působil od roku 1977.

I když návštěva Peache má kvůli jeho blížícímu se odchodu z čela aliance spíše zdvořilostní charakter, dá se předpokládat, že se při jednání s českými politiky a vojáky nevyhne debatě o vztahu s Ruskem kvůli zapojení jeho agentů do výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]