V Rakousku bude možné v dokumentech uvádět třetí pohlaví

youtube

Lidé, jejichž pohlaví není jednoznačně mužské nebo ženské, mají právo tuto skutečnost uvést v matrice a v oficiálních dokumentech. Konstatoval to rakouský ústavní soud. Stávající zákony přitom podle něj není nutné měnit, uvedla agentura APA. Ústavní soud svůj nález oznámil po prozkoumání případu člověka, jenž se neúspěšně dožadoval možnosti uvádět v kolonce „pohlaví“ slova jako „inter“. Stávající zákony není třeba měnit. Ukládají sice povinnost uvádět pohlaví v matrice či dokladech, ale neomezují možnosti na mužské a ženské pohlaví. Ústavní soud nyní vyložil, že je možné se uchýlit k užívaným výrazům jako jsou „inter“ (mezi), „divers“ (jiné) nebo „nejednoznačné“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner