V sobotu 3187 případů covidu-19, o tisíc méně než před týdnem

Pixabay/vperemencom

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/vperemencom

V sobotu v České republice přibylo 3187 nových případů nákazy koronavirem, což je nejméně v tomto týdnu. Ve volných dnech se ovšem méně testuje. Oproti minulé sobotě je číslo o 1012 případů nižší. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Za sobotu také dalších 52 lidí s covidem-19 zemřelo. Celkový počet úmrtí od jarního začátku epidemie je 7095.

Od březnového začátku epidemie se koronavirem v České republice nakazilo 490 750 lidí. Aktuálně je nakažených 88 825 lidí, většina s mírným průběhem nemoci. Necelých 400 tisíc se již vyléčilo. V nemocnicích je s covidem 6101 pacientů.

Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo k neděli ve čtvrtém z pěti stupňů. Na 62 bodech, což je úroveň blízko třetímu stupni, je hodnota čtvrtý den za sebou. Podle systému PES se řídí opatření proti koronaviru. Česko se do čtvrtého stupně od pondělí posune i formálně, rozhodla v pátek vláda. Znamená to zmírnění některých omezení.

Denní přírůstky nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už zhruba dva týdny. Ještě na přelomu října a listopadu stoupaly až k 15 000, v tomto týdnu se v pracovních dnech pohybovaly zhruba mezi 4200 a 6500 za den. Sobotní nárůst je nižší, o víkendu se ale obvykle méně testuje. Počet testovaných za sobotu ministerstvo zveřejní večer.

(iRozhlas.cz)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner