Ve čtvrtek bylo nejvíce očkovaných proti covidu od začátku vakcinace, původní plány ale byly mnohem vyšší

Vakcína AstraZeneca (AdobeStock)

Vakcína AstraZeneca | FOTO: AdobeStock

Ve čtvrtek bylo v České republice očkováno proti nemoci covid-19 přes 68 000 lidí, což je nejvíce za jeden den od začátku vakcinace loni v prosinci.

Nově potvrzených případů covidu-19 ve čtvrtek přibylo 3238, což je zhruba o třetinu méně než před týdnem a nejméně za všední den od 4. října. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Úřad ale zatím nezveřejnil podíly počtu nakažených na celkovém počtu provedených testů za čtvrtek.

Očkováno proti covidu-19 bylo ve čtvrtek 68 286 lidí. Podobně vysoko se počty očkovaných dostaly už minulý čtvrtek, kdy bylo podáno za den 67 668 dávek vakcín.

Původně vláda plánovala, že po Velikonocích bude očkováno až 100 000 lidí denně, váznou však dodávky vakcín. Od začátku vakcinace na konci prosince už zdravotníci podali 2,35 milionu dávek vakcín a zhruba 822 000 lidí už dostalo obě potřebné dávky očkování.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner