Ve středních Čechách lidé dostali přes 203.000 dávek vakcín, očkování zrychluje

Očkování, ilustrační foto  (Pixabay/fernandozhiminaicela)

Očkování, ilustrační foto | FOTO: Pixabay/fernandozhiminaicela

Ve středních Čechách lidé dosud dostali přes 203.000 dávek vakcín, očkování nyní zrychluje. Funguje 21 očkovacích míst, další zahájí provoz 19. dubna v Kutné Hoře, řekl na dnešní tiskové konferenci krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Zatímco v uplynulých 14 dnech tvořily drtivou většinu podaných vakcín druhé dávky, tento týden se situace s dodávkami zlepšuje a druhé dávky tvoří zhruba 44 procent očkování. Druhou dávku vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Moderna je možné podávat 38 až 42 dní po první, dosud to bylo po 21, respektive 28 dnech. „Tyto kroky umožňují naočkovat větší počet obyvatelstva alespoň podáním první dávky,“ uvedl Pavlík.

Ve středu bylo do Středočeského kraje doručeno 32.760 dávek vakcíny od firmy Pfizer, dnes má přijít 8400 dávek Moderny. Očekávaná dodávka 1800 dávek od firmy AstryZeneca dorazí do ČR zřejmě až v pondělí a stejně jako v minulých týdnech bude určena pro praktické lékaře. K případnému využití vakcíny Sputnik V Pavlík uvedl, že nejprve musí projít standardním schvalovacím procesem. „Pokud Sputnik prokáže svou bezpečnost, pak asi s tím nebudu mít problém,“ doplnil radní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner