Ve středních Čechách v noci nebudou jezdit autobusy

Ústecký kraj

Ilustrační foto. | FOTO: Ústecký kraj

Ve středních Čechách nebudou v nočních hodinách po 22:30 jezdit autobusy integrované dopravy. Rozhodl o tom krizový štáb kraje. Opatření související s koronavirovou epidemií vejde v platnost v noci na sobotu, informovala dnes ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

„V platnosti zůstává rozhodnutí o prázdninovém režimu na autobusových meziměstských linkách a zrušení školních autobusů,“ uvedla Frintová. Připomněla také, že cestující mají povinnost mít zakrytý nos a ústa.

S půlnocí začal v Česku platit zákaz vycházení bez zakrytí nosu a úst. Povinnost nosit mimo bydliště respirátor, roušku, ústenku, šátek nebo šálu schválila ve středu vláda jako opatření proti šíření nového koronaviru. Minulý čtvrtek byl pro celé území státu vyhlášen nouzový stav, výrazná omezení platí pro volný pohyb lidí i většinu aktivit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner