Zvláštní taktiku, jak získat nové členy, zvolil majitel znovuzrozené ODA, miliardář Pavel Sehnal. Za 200 korun a podpis na přijímacím formuláři nabízí celodenní rodinou vstupenku do aquaparku, který vlastní. Nikdo tak nepřijde na buben a členská základna strany, o kterou není kdovíjaký zájem, ačkoliv používá známý název, má potenciál růstu.

Abychom se zorientovali v tom, co Sehnal vlastně nabízí, stačí se podívat na webové stránky jeho vodního světa a zjistit, že suma sumárum na členství v ODA vyděláte dobrých patnáct stovek. Cena oné slibované vstupenky je totiž necelých 1700 korun. Pro politicky zbloudilé ovečky ideální volba, jak se podívat na místo, které by pro ně jinak bylo nezajímavé nebo třeba finanče nedostupné.

Třetí část potenciálních členů Občanské demokratické aliance by se s trochou nadhledu dala najít i na pražském Žižkově. Právě tam totiž sídlí Autonomní centrum Klinika, tedy squattery nezákonně obydlený objekt, kde mají jeho nezvaní hosté aktuální problém z vodou. Tu jim totiž „ten zlý“ majitel domu dal vypnout, jelikož neviděl důvod, proč by ji měli „rádoby zachránci komunity“ používat, když na ni nemají žádný nárok.

Proto by se dalo Pavlu Sehnalovi doporučit jedno. Na začátek dubna plánují klinikáři demonstraci, na které se budou ohrazovat právě i proti nedostatku tekoucí vody v objektu. V tento moment by měli mezi „revolucionáře“ vyběhnout skauti ODA a začít s lobbingem. Kde jinde nabízet za drobnou úplatu, obnášející pouhý podpis, člověku strádajícímu kvůli vodě, právě onu průzračnou tekutinu?

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora