Vedení Starostů a nezávislých bude probírat volby a povolební vyjednávání

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan (Tony Havlík / se svolením autora)

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan | FOTO: Tony Havlík / se svolením autora

O hodnocení sněmovních voleb a povolebním vyjednávání bude dnes odpoledne v Praze debatovat předsednictvo hnutí Starostů a nezávislých. Posléze by o tom měl debatovat i jeho celostátní výbor.

Ve volbách do sněmovny získala koalice Starostů s Piráty celkem 37 poslanců a z toho 33 křesel připadlo právě Starostům. Dosud měl STAN ve sněmovně pouze šest poslanců.

„Vedení strany chce poděkovat kolegům za jejich nasazení ve volbách a informovat je o probíhajících jednáních,“ řekl místopředseda STAN Petr Gazdík. Půjde podle něj hlavně o to, aby vedení hnutí informovalo své lidi v regionech.

Zástupci koalice Pirátů a Starostů se ve středu dohodli s koalicí SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) na jednání o společné vládě. Do 8. listopadu chtějí podepsat koaliční smlouvu. Mezi stranami vznikne šest pracovních skupin, které se budou zabývat jednotlivými programovými oblastmi. O struktuře vlády, personálních otázkách a obsazení vedení sněmovny budou koalice teprve jednat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]