Většina jihočeských školáků bude muset nosit roušky i při výuce

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Většina žáků jihočeských škol bude muset od pondělí povinně nosit roušky i během výuky. Nové opatření dnes projednala bezpečnostní rada kraje. Nařízení, které má snížit šíření koronaviru, se týká žáků druhého stupně základních škol, středních škol a studentů vysokých škol. ČTK to řekla ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

„Je to reakce na to, jak se šíří koronavirus právě ve školách. V současnosti jich jsou v kraji přibližně čtyři desítky (škol), kdy se u žáků nebo pedagogů nákaza projevila,“ řekla Kotrbová.

Od pondělí tak školáci budou muset mít roušku prakticky po celý den. Dosud je nosili hlavně ve společných prostorách, jako jsou například chodby. Kotrbová dodala, že nařízení se netýká žáků tříd prvního stupně ZŠ. „U těch nejmenších dětí to vnímáme jako problematické,“ řekla.

Bezpečnostní rada kraje dnes také rozhodla o tom, že testy na koronavirus budou lidé podstupovat až v 10. den karantény. Nyní absolvovali jeden test na začátku karantény a opakovaný po čtyřech až pěti dnech. Opatření vyplývá z údajů, že nákaza se může projevit až po delším čase.

V Jihočeském kraji hygienici v současnosti evidují 570 lidí s koronavirem. Denně přibývá v průměru kolem tří desítek nově nakažených.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner