Vláda schválila umoření daňové ztráty zpětně nebo prominutí záloh

ČTK

Premiér Andrej Babiš, v pozadí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba ANO) | FOTO: ČTK

Vláda dnes schválila další daňová opatření Ministerstva financí na podporu firem kvůli dopadům šíření koronaviru, tzv. liberační balíček II. Jde například o prominutí červnové zálohy na daň z příjmů fyzických i právnických osob. Informoval o tom mluvčí ministerstva Michal Žurovec.

Firmy budou také moci umořit případnou letošní daňovou ztrátu zpětně a ministerstvo plošně promine pokuty za pozdě podané daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí nebo úhradu daně.

U prominutí zálohy na daň z příjmů to znamená, že červnová záloha, tedy druhá záloha u čtvrtletních plátců a první záloha u pololetních plátců, se nebude vůbec hradit.

V případě daňové ztráty budou moci firmy umořit případnou letošní daňovou ztrátu zpětně z loňského a předloňského zisku. Podle současných pravidel mohou ztrátu umořovat po dobu následujících pěti let.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner