Vojenský speciál konečně odletěl do Číny pro rychlotesty

Z kbelského vojenského letiště odletěl dnes ráno vojenský speciál do Číny pro rychlé testy na nový typ koronaviru. ČTK to řekl mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Zpět by se letadlo mělo vrátit v noci z úterý na středu.

Letadlo ze Kbel odstartovalo kolem 07:00, do čínského Šen-čenu letí s mezipřistáním v ruském Novosibirsku. Premiér Andrej Babiš v neděli uvedl, že v Číně nabere 100 tisíc rychlotestů na koronavirus. „Testy jsou určené pro rychlou diagnostiku osob, které mají příznaky respiračního onemocnění a je u nich podezření pro nákazu koronavirem. Výsledky testů jsou k dispozici do 29 minut,“ napsal.

Armáda do Číny vypravila Airbus 319. Po návratu stroj podle Pejška dezinfikují liberečtí vojenští chemici.

Vojenští piloti do Číny letěli již na začátku března. Do země tehdy přepravili českou humanitární pomoc na boj proti koronaviru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner