Voliče bez roušky komise neodmítne, hrozí jim ale pokuta

archiv FORUM 24

Ilustrační foto | FOTO: archiv FORUM 24

Náměstek ministra vnitra Petr Mlsna upřesnil, jak to bude při nadcházejících volbách vypadat, pokud do volební místnosti přijde občan hlasovat bez roušky. Absence roušky totiž nemůže jít na úkor volebního práva.

Lidé hlasující v nadcházejících krajských a senátních volbách si při příchodu do volebních místností vydezinfikují ruce a budou muset mít nasazenou roušku. Pokud nebudou mít vlastní, nabídne jim jednorázovou volební komise. Ti, kteří nařízení ministra zdravotnictví odmítnou, stále mohou volit. Dotyčné ale čekají sankce v přestupkovém řízení.

Volit mohou i osoby v karanténě, a to buď z auta ve středu od 7:00 do 15:00, nebo mohou do čtvrtka ve 20:00 požádat svůj příslušný krajský úřad o možnost mobilního hlasování. V obou případech se musí volič prokázat potvrzením o nařízené karanténě. Pokud se někdo do karantény dostane po čtvrtečních 20:00, nebude mu možnost hlasovat umožněna z důvodu rizika dvojího hlasování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner