WhatsApp prodloužil lhůtu pro souhlas s novými pravidly

www.maxpixels.net

Zákon by měl v budoucnu stanovit, že NÚKIB je oprávněn vyhledávat zranitelná místa ve veřejně přístupné části kyberprostoru. | FOTO: www.maxpixels.net

Služba WhatsApp pro bezplatné posílání vzkazů a telefonování prodloužila uživatelům o tři měsíce lhůtu, do kdy musejí odsouhlasit nová pravidla na ochranu osobních údajů. Dosud tak měli učinit do 8. února, v pátek firma uvedla, že jim dá čas do 15. května. I nadále platí, že pokud uživatel nová pravidla neodsouhlasí, nebude už moci WhatsApp používat. Společnost reaguje na kritiku a odliv uživatelů ke konkurenčním službám, napsala agentura DPA.

Nevoli uživatelů vzbudil WhatsApp poté, co jim zaslal informaci, kterou bylo možné chápat tak, že pokud chtějí jeho služeb využívat i nadále, musejí souhlasit s tím, že bude moci sdílet více informací o nich se svou mateřskou společností Facebook. Takové údaje slouží mimo jiné k lepšímu zacílení reklamy na konkrétního uživatele.

WhatsApp už mezitím vysvětlil, že zprávy jednotlivých uživatelů jsou šifrované a zůstanou soukromé. Dodal také, že praxe sdílení některých uživatelských dat s Facebookem není nová a že ji nebude dále posilovat. Svůj záměr hodlá do poloviny května lépe vysvětlovat.

WhatsApp je vůbec nejúspěšnější chatovací službou. Používají ji více než dvě miliardy lidí. Mnozí ji ale po oznámení nových pravidel o ochraně osobních údajů začali opouštět a otevírali účty u konkurenčních služeb Telegram, Signal nebo Threema. K odchodu od WhatsAppu a k používání Signalu je minulý týden vyzval i populární zakladatel automobilky Tesla a miliardář Elon Musk.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner