Zástupci ODS, KDU a TOP 09 podepíší koaliční smlouvu uskupení Spolu

Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL (Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL)

Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL | FOTO: Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL

Předsedové ODS Petr Fiala, KDU-ČSL Marian Jurečka a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v neděli podepíšou koaliční smlouvu uskupení SPOLU, v němž půjdou strany společně do podzimních voleb do sněmovny. Na spolupráci se domluvily loni na podzim, posléze ji všechny tři strany postupně schválily. Společným kandidátem na premiéra bude předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Smyslem vzniku koalice Spolu je podle jejich představitelů snaha zabránit propadnutí hlasů středopravých voličů a spojit politické síly napravo od středu, aby se mezi sebou neštěpily. Podle průzkumů voličské obliby se koalice Spolu nyní řadí na třetí místo za vládní hnutí ANO a koalici Pirátů a STAN.

Koalice na konci loňského roku představila rovněž předvolební heslo „Jdeme do toho SPOLU“. V koaliční smlouvě by měl být také závazek o společném postupu po volbách. Koalice plánuje společně postupovat po volbách přesto, že si vytvoří samostatné poslanecké kluby. Fiala v minulosti vyloučil povolební spolupráci s ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner