Zeman jmenuje soudce, rektorku nebo propůjčí generálskou hodnost

Twitter (PREZIDENTmluvci)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: Twitter (PREZIDENTmluvci)

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje nové předsedy pražského městského soudu a plzeňského krajského soudu. Na Pražském hradě také propůjčí generálskou hodnost plukovníku Pavlu Lipkovi nebo jmenuje novou rektorku Univerzity obrany v Brně. Pro Zemana půjde o první veřejné vystoupení po návratu z dovolené. Naposledy veřejně vystoupil na americké ambasádě na konci června.

Novou předsedkyní Městského soudu v Praze Zeman jmenuje Jaroslavu Pokornou, předsedou Krajského soudu v Plzni Alexandra Krysla. Současným předsedům těchto soudů vyprší mandát na konci září. Zeman na Pražský hrad na dnešek pozval i nové soudce. Vláda mu navrhla, aby jich jmenoval 33. Kandidáti jsou ve věku od 30 do 42 let a převažují mezi nimi ženy, kterých je 20.

Zeman ve středu také za přítomnosti zástupců ministerstva obrany a armády propůjčí generálskou hodnost plukovníku Lipkovi. Důvodem propůjčení hodnosti brigádního generála je srpnový nástup Lipky na post zástupce velitele alianční divize severovýchod v Polsku.

Poslední dnešní ohlášenou hradní ceremonií je jmenování nové rektorky Univerzity obrany v Brně. Na základě volby akademického senátu a schválení vládou se jí stane Zuzana Kročová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner