Řeči o tom, že se nebude účastnit debat se svými protikandidáty na pozici hradního pána, šíří Miloš Zeman již přes týden. Společně s touto informací také hlava státu odvyprávěla pohádku o tom, jak se nebude aktivně zapojovat do kampaně. Ani nemusí, ona se nějak „udělá sama“. Své o tom už ví i Michal Horáček, který by Zemana na Hradě rád vystřídal. O tom, jak špatným je člověkem totiž znenadání začala psát spřátelená média, pro které je setrvání současného prezidenta ve funkci podstatné.

Mladá fronta DNES, která 16.3. představila Michala Horáčka jako výrazného spolupracovníka s bývalým režimem, který textaři umožnil vycestovat do zahraničí, což za dob komunismu zavánělo spoluprací s vládnoucí garniturou. Redakce sice, jako obvykle, zapomněla na dobu, kdy její majitel a ministr financí budoval socialismus v Maroku, ale koho to dnes zajímá.

Miloš Zeman je velkým příznivcem Andreje Babiše, a tak je nutné mu jeho sympatie oplatit. Kritický článek, očerňující nejsilnějšího soupeře v dalších prezidentských volbách, je dobrou volbou. Minimálně ve vydavatelství Mafra tak zřejmě smýšlejí.

Podobně je na tom i mediální dům Ivo Valenty. Parlamentní listy, jejichž prozemanovská a hlavně proruská orientace (tyto se často prolínají) je patrná na první pohled, rozebírají Horáčka v rozhovoru s podnikatelem Kuchařem a jeho kandidaturu připodobňují k situaci, která by nastala, pokud by v roce 1990 kandidoval Miroslav Štěpán.

Ještě dále jde redaktorka Krajských listů, které jsou „sesterskou organizací“ Parlamentních listů, Anička Vančová. Pro ni je Horáček mimoň, kterého přehlédli, když se rozdával politický čuch. Dále v rozhovoru pro Seznam.cz, který autorka komentuje, prý textař pouze rýpe do Zemana, který by ho v debatě roznesl na kopytech.

Je pravda, že Zeman dělat kampaň nemusí. Na to má dvě velká vydavatelství, TV Barrandov a svou hlásnou troubu, Jiřího Ovčáčka. Proč by se tedy sám obtěžoval s někým diskutovat.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora