Prezident republiky si při návštěvě Ústeckého kraje pochvaloval pořad, který točí pro TV Barrandov. Podle Zemanových slov je Jaromír Soukup, majitel televize a „moderátor“ čtyř pořadů této komerční stanice, lepším partnerem pro rozhovor, než Václav Moravec. Není divu, Soukup je totiž z účasti hlavy státu na své televizi nadšen a svůj obdiv dává najevo v každém dílu Týdne s prezidentem.

Zemanova každotýdenní vystoupení na TV Barrandov se stala pro komerční televizi a jejího majitele jakýmsi důkazem o tom, že umí dělat politické debaty. Přestože o „umu“ se hovořit nedá, Týden s prezidentem si pochvalují obě strany.

Jaromír Soukup je rád, že se může exhibovat po boku prezidenta, který zase má prostor k demagogickým výstupům a útokům na politiky, kteří mu nejsou po chuti. Právě na Barrandově třeba hlava státu označila premiéra za svini, nebo nepřímo obvinila Milana Chovance z ovlivňování vyšetřování Čapího hníza.

Oproti původnímu formátu, kdy se v rozhovorech s prezidentem střídal ředitel skupiny TV Barrandov s Alex Mynářovou, manželkou kancléře a moderátorkou zpráv jmenované televize, nyní si Zemana „přivlastnil“ jenom Soukup.

Může totiž v jeho přítomnosti proklamovat věty, které si dopředu připravil, aby vypadal jako znalec situace a zároveň průběžně oslavuje prezidenta, kterému pochlebuje, jak se dá.

Je proto jasné, že Zeman Soukupa chválí a říká o něm, že na rozdíl od Václava Moravce, nechá svého partnera v rozhovoru říkat, co se mu zachce. „Moderátor“ Týdne s prezidentem totiž skutečně nedělá objektivní rozhovor, ale pouze Zemanovi přitakává a přihrává mu témata, o kterých chce hlava státu hovořit.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora