Zeman má raději poddajného Soukupa než Moravce. Prý je lepší moderátor

reprofoto youtube.com

Prezident republiky si při návštěvě Ústeckého kraje pochvaloval pořad, který točí pro TV Barrandov. Podle Zemanových slov je Jaromír Soukup, majitel televize a „moderátor“ čtyř pořadů této komerční stanice, lepším partnerem pro rozhovor, než Václav Moravec. Není divu, Soukup je totiž z účasti hlavy státu na své televizi nadšen a svůj obdiv dává najevo v každém dílu Týdne s prezidentem.

Zemanova každotýdenní vystoupení na TV Barrandov se stala pro komerční televizi a jejího majitele jakýmsi důkazem o tom, že umí dělat politické debaty. Přestože o „umu“ se hovořit nedá, Týden s prezidentem si pochvalují obě strany.

Jaromír Soukup je rád, že se může exhibovat po boku prezidenta, který zase má prostor k demagogickým výstupům a útokům na politiky, kteří mu nejsou po chuti. Právě na Barrandově třeba hlava státu označila premiéra za svini, nebo nepřímo obvinila Milana Chovance z ovlivňování vyšetřování Čapího hníza.

Oproti původnímu formátu, kdy se v rozhovorech s prezidentem střídal ředitel skupiny TV Barrandov s Alex Mynářovou, manželkou kancléře a moderátorkou zpráv jmenované televize, nyní si Zemana „přivlastnil“ jenom Soukup.

Může totiž v jeho přítomnosti proklamovat věty, které si dopředu připravil, aby vypadal jako znalec situace a zároveň průběžně oslavuje prezidenta, kterému pochlebuje, jak se dá.

Je proto jasné, že Zeman Soukupa chválí a říká o něm, že na rozdíl od Václava Moravce, nechá svého partnera v rozhovoru říkat, co se mu zachce. „Moderátor“ Týdne s prezidentem totiž skutečně nedělá objektivní rozhovor, ale pouze Zemanovi přitakává a přihrává mu témata, o kterých chce hlava státu hovořit.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner