Zeman přijal Mlsnu, spekuluje se o něm jako o příštím šéfovi ÚOHS

Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne přijal na zámku v Lánech náměstka ministra vnitra Petra Mlsnu. Na twitteru o tom informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. O Mlsnovi se spekuluje jako o nástupci předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje, který minulý týden předal Zemanovi rezignaci na svou funkci. Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý po schůzce s hlavou státu uvedl, že vláda brzy vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa antimonopolního úřadu.

Média už dříve uváděla, že by Rafajovým nástupcem mohl být právě Mlsna. Podle Lidových novin ho do čela úřadu prosazuje Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice. Zeman v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes minulý týden uvedl, že Mlsna je velice vhodným kandidátem.

Rafajovo odvolání prezidentovi navrhovala vládní koalice. Šéf ÚOHS v poslední době čelil kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém. Rafaj trvá na tom, že se nedopustil žádného jednání, kterým by ohrozil nestrannost a nezávislost rozhodování a znevážil svou funkci. V prohlášení zaslaném ČTK Rafaj dále uvedl, že se on a jeho rodina stali terčem vykonstruovaných a nepravdivých obvinění, která byla následně publikována v různých médiích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner