Udavač StB Karel Srp stále kope kolem sebe a vtírá se Zemanovi

Karel Srp (youtube.com)

Karel Srp | FOTO: youtube.com

Karel Srp ucítil možnost stát se váženým a za podpory svého kamaráda, toho času prezidenta republiky, dál usiluje o členství v Etické komisi České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Má to však jeden háček, mnozí si pamatují, jak bez skrupulí chodil udávat své kamarády na Státní bezpečnost. Ačkoli rozsudek soudu částečně Srpa zbavil stigmatu práskače, lidé, kteří byli jeho hlášeními StB poškozeni, nezapomněli. Například Jaroslav Hutka, který se jako první ozval. Nyní ho za to chce Srp hnát k soudu.

Hutka, jehož má mnoho lidí spjato s událostmi 17. listopadu v roce 1989, si „dovolil“ se pohoršit nad tím, že hlava státu chce pokračovat ve svém rozdávání ocenění svým kamarádům, z nichž někteří mají silné pouto k minulému režimu. Zeman již Srpa ocenil státním vyznamenáním a nyní by z něj chtěl udělat příklad slušného chování a vzor etiky.

Proti tomu se však ohradil nejen Hutka, ale také členové Jazzové sekce, kterou Srp roky vedl, nebo premiér Sobotka. Toho kvůli odmítnutí kontrasignace jmenování Zeman nepřímo označil za podprůměrně inteligentního a dál trvá na svém. Jeho přítel je prý hrdina a jako k takovému je třeba k němu přistupovat.

S Hutkou si to zřejmě chce vyřídit sám bývalý „udavač“. Na hudebníka, který si nenechal pro sebe informaci o čtyřech záznamech ve spisu StB, nadiktovaných Srpem, poslal svého právníka. Pokud se Hutka neomluví, přijde prý žaloba. Pokud to právník myslel vážně, už aby ji sepisoval. Písničkář se totiž v žádném případě omlouvat nehodlá a soudní řízení pro něj není velkým strašákem.

Předžalobní výzva_Karel Srp - rev

Srp, který si nemůže být jistý, kdo si ještě vzpomene, jak se za komunistů choval ke svým blízkým, pro jistotu intenzivně resuscituje kamarádství s Milošem Zemanem. Dokonce si jako první vzpomněl, že současného prezidenta viděl v osmdesátém devátém na Národní třídě. I když se prý neznali, vybavuje si Zemana přesně. Je sice jediný, ale je.

Náhoda, nebo rychlý kompliment prezidentovi, který by na oplátku mohl trvat na svém a Srpa nadále velebit jako člověka hodného úcty? Spíš to druhé, ale to si pan Srp musí přebrat ve svém svědomí. Pokud nějaké má.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články