Udavačská účtenková loterie nás vrací do normalizace, říká Udženija

Alexandra Udženija, 1.místopředsedkyně ODS (ods.cz)

Alexandra Udženija, 1.místopředsedkyně ODS | FOTO: ods.cz

Elektronická evidence tržeb naplno odstartuje již za necelý měsíc. Součástí tohoto šmírovacího nástroje Andreje Babiše je i udavačský web, který slouží k nahlašování prodejců, kteří nebudou dávat účtenky nebo takzvaná účtenková loterie, která má EET přiblížit lidem. Tím, že jim nabídne možnou výhru totiž odvádí pozornost od hlavního problému evidence, tedy likvidace středních a malých živnostníků. Alexandra Udženija proto vyzývá občany, aby se této loterie neúčastnili.

1.místopředsedkyně Občanské demokratické strany je jedním z hlavních kritiků EET. Nejen, že již delší dobu upozorňuje na nefunkčnost tohoto systému a vyvrací teze o zlepšeném výběru daní, ale nyní upozorňuje na další úskalí evidence. „Ministru financí evidentně nestačí zničit pouze podnikatelský sektor. Nyní se rozhodl zlikvidovat i celou českou společnost,“ je přesvědčena Udženija. „S přijetím elektronické evidence tržeb zavádí tzv. účtenkovou loterii, která má represivní nástroj podpořit. Jediné, co však reálně podpoří, je udavačství mezi občany,“ varuje opoziční politička.

„Pro příští rok Andrej Babiš vyčlenil neuvěřitelných 95 milionů z kapes daňových poplatníků, z čehož 60 milionů připadne na výhru v udavačském kasinu ministerstva financí,“ vysvětluje první žena ODS. „Vyzývám všechny slušné lidi: „Nepodporujte tento projekt a nezapojujte se do něj, protože se tím pouze poštvávají lidé proti sobě!“ apeluje na občany Alexandra Udženija.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]