Občanští demokraté dnes představili svůj program pro letošní sněmovní volby. Mezi jejich hlavní cíle patří mimo jiné zastavení současné levicově populistické vlády, navrácení politice její smysl a omezení byrokracie. „Uděláme antibyrokratickou revoluci. Byrokracie nás dusí,“ prohlásil na tiskové konferenci předseda ODS Petr Fiala. Občanští demokraté jsou připraveni do kampaně investovat 80 až 90 milionů korun.

„V následujících dvou a půl měsících budeme dotvářet program pro podzimní parlamentní volby, a už teď vám mohu zaručit, že to bude silný program pro silné Česko. Nechceme tvořit program od stolu. V nadcházejícím období se proto vydám do všech krajů. Naplánovány jsou jak diskuzní stoly s odborníky, tak setkání s veřejností,“ řekl Petr Fiala. ODS dle jeho slov uvítá názor každého občana, a proto vytvořila speciální web tvorimecesko.cz, který umožňuje posílat návrhy témat a problémů, které je trápí.

Velký důraz chce strana dát na podporu malých a středních podnikatelů, na které v současnosti dopadá největší regulatorní zátěž. Podle místopředsedkyně Alexandry Udženije je dále potřeba zjednodušit daňový systém, zavést elektronickou komunikaci s úřady a zřídit silnou a dobře vyzbrojenou armádu, která by zajistila bezpečnost státu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Adam Slavkovský
Adam Slavkovský
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora