Udženija ke kritice její účasti u Soukupa: Ve svém volném čase si mohu dělat, co chci

Alexandra Udženija na oslavě 50. narozenin Jaromíra Soukupa. (Facebook Barrandov.tv)

Alexandra Udženija na oslavě 50. narozenin Jaromíra Soukupa. | FOTO: Facebook Barrandov.tv

Velká vlna kritiky se snesla na místopředsedkyni ODS Alexandru Udženiji. Řadu lidí totiž překvapila její fotografie na oslavě 50. narozenin Jaromíra Soukupa. Vedle Zemana, Ovčáčka, Faltýnka, Tomia Okamury a dalších představitelů naprosto odlišné části politického spektra, než se nachází ODS. V pondělí se Udženija rozhodla na kritiku reagovat.

„Ve svém volném čase si mohu dělat, co uznám za vhodné. Když mě někdo pozve na kulatiny, abych mu popřála, tak považuji za slušnost přijít. Ti, co kritizují a kádrují, by se měli zamyslet nad sebou. Já se jich také neptám, co dělají v pátek večer. Já se tomu spíš směju. Říkám si, jak si ti lidé osvojují právo říkat vám, co byste měli dělat ve svém volném čase. Je to až úsměvné. Kdyby všichni přiznali, co dělají v pátek večer, tak by se mi to taky nemuselo vždy líbit,“ napsala místopředsedkyně ODS.

Dále se vyjádřila i k tomu, proč se akce zúčastnila vzhledem k tomu, že se předsednictvo její strany usneslo na bojkotu pořadů Jaromíra Soukupa. „Já s tím naprosto souhlasím, takhle se rozhodlo předsednictvo, kterého jsem součástí. A právě proto, že pan Soukup oznámil vstup do politiky, tak platí přesně to, co jsme říkali: Buď jste moderátorem, nebo jste politikem. Za nás nemůže být 2 v 1, nebudeme chodit do jeho politických pořadů a dělat mu tam stafáž. Za tím si stojíme. A i s tímto jsem šla na tuto oslavu. Dnes je právě pan Soukup již politický soupeř, není to moderátor, ke kterému bych chodila na debaty. Takže v tom nevidím ani střet zájmů,“ vysvětlila svůj pohled na „kauzu“ Alexandra Udženija.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]