Udženija kritizuje možný zákaz prodeje „svařáku“. Chtějí z nás udělat tupé stádo?

Eric Drooker

Návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zřejmě ochudí občany České republiky o typický vánoční svařák, který by spadal pod zákaz prodeje. Alexandra Udženija se na svém facebookovém profilu zajímá o to, kam až mohou pokračovat snahy vlády omezit svobodné chování a rozhodování obyvatelů u nás. Po zákonu o elektronické evidenci tržeb se podle 1.místopředsedkyně ODS jedná o další pokus o sešněrování českých lidí.

[ctete-foto]45400[/ctete-foto]

Komentář Alexandry Udženije na sociální síti (bez redakčního zásahu):

Bonzování u svařáku. Ptám se PROČ, PROČ, PROČ?

Odmítám věřit, že by mohl projít tento další geniální socialistický nápad. Ale jen to opět ilustruje, jak někteří lidé z vládní koalice přemýšlí a že takovou „podstatnou úpravu chránící naše životy“ vůbec někdo zkusí navrhnout.

Nejdříve jsou všichni podnikatelé podvodníci, tak teď budeme všichni alkoholici a je potřeba s námi zatočit? Proč vůbec někoho zajímat, že si dám s rodinou 2dcl svařáku na vánočním trhu? Jsme snad nesvéprávní lidé, aby nás stát kontroloval a „dával na nás pozor“ při každém kroku? Proč vůbec někoho zajímá, že se na vánočních trzích prodává svařák?

[ctete-foto]42665[/ctete-foto]

Proč má někoho zajímat, jestli si v práci párkrát do roka připiju s kolegy jednou skleničkou při oslavě narozenin nebo jiné slavnostní příležitosti? Nebo je to opravdu tak, že z nás chtějí udělat tupé stádo s přesně nastaveným denním režimem?

Nezavedeme teda rovnou něco podobného jako účtenkovou loterii pro EET, kdy mají lidé bonzovat na podnikatele? Třeba, že bychom se na vánočním trhu nebo v práci vzájemně špehovali, fotili a bonzovali to pak nějakému úředníkovi? A kdo nachytá nejvíce kolegů nebo členů rodiny, dostane dětskou pokladničku…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner