Udženija: Logika MF. Prodejce kaprů EET mít nemusí, prodejce stromečků ano

ods.cz

Alexandra Udženija, 1.místopředsedkyně ODS | FOTO: ods.cz

Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija se pozastavila nad faktem, že prodejci kaprů před Vánocemi nemusejí používat EET, zatímco prodejci vánočních stromečků ano. Příklad podle ní dokazuje, jak EET rozděluje podnikatele, a strana bude trvat na zrušení systému.

https://twitter.com/UdzenijaAlex/status/935879489891991552

„V názorech jsme konzistentní a chceme lidem i podnikatelům zjednodušit život, proto opět navrhneme zrušení EET. Zároveň chceme zrušit zákaz prodeje o vybraných svátcích, protože omezuje svobodu podnikání, a navíc způsobuje zmatky, protože lidé nevědí, kdy můžou, nebo nemůžou jít nakoupit,“ doplnila Alexandra Udženija na internetových stránkách ODS.

ODS zároveň představila balíček sedmi zákonů, které chce prosadit. Jedná se o prosazení minimálních výdajů na obranu ve výši 2 % HDP, souhlas majitele nemovitosti s tím, že si v místě někdo nahlásí trvalé bydliště a zrušení EET, daně z nabytí nemovitosti, kontrolního hlášení DPH nebo zákazu prodeje o vybraných svátcích.

Vyjmutí prodejců kaprů z EET v době od 14. do 24. prosince schválila začátkem listopadu vláda. Členové Rybářského sdružení poukazovali na to, že by pokladny venku při nízkých teplotách nemusely fungovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner