Ujo Babiš sa hnevá. Měl by být se svými viry izolován v karanténě

Andrej Babiš (mfcr.cz)

Andrej Babiš | FOTO: mfcr.cz

Náš současný předseda vlády je opravdu unikátním exponátem. A taky univerzálním. Ovládá se svým týmem manipulátorů různé polohy vlastní sebeprezentace – tweetovou, facebookovou, ale umí i jemu nejvlastnější polohu prostoduchého bači, a hned nato nasadí brejle a tváří se jako utrápený ředitel zeměkoule.

Babiš se stává parodií sebe sama. Jeden den vyhlásí, že nedoporučuje svým spoluobčanům, aby cestovali do zahraničí, aby je tam náhodou nepotkal ten proradný koronavirus, a o pár hodin později to mírní a varuje před panikou, kterou sám spustil. Babiš ve své přímočaré „rafinovanosti“ vycítil, že strach je ta nejsilnější emoce. Bojící a strachující se dav se nejlépe manipuluje. Nebojte se, lidičky, ujo Babiš sa o vás postará. Ví moc dobře, že horší než nebezpečný virus je strach z neznámého viru. Média alespoň neřeší jeho lumpárny a mají jiná hlavní témata.

Návštěva drzých europoslanců zrovna ve chvíli, kdy zase zachraňuje český národ, je hanebnost, zrada, vlastně vlastizrada. Fuj, že se nestydí ti křiváci! Ujo Babiš sa hnevá. Čehúni by mu měli být vděčni, ale někteří z nich jsou neposlušní a řeší nějaké pitomé dotace, které pobírá firma jeho choti jen proto, aby se naši občané měli líp. To je přeci každému jasné, do frasa, Boha jeho…

Ujo Babiš neumí mlčet, ale bohužel neumí ani mluvit, a tak na nás valí své slovní průjmy. Mnohé prozradí i jeho výraz, řeč těla, mimika, gesta… Je vystrašený a nejistý, a tak to maskuje přehráváním do polohy supermana a megavůdce. Jájínek, který už nemůže svoji naučenou pózu opustit, jeho maska se stala jeho podobou. Tragikomická šaráda, která si bere nás všechny za svoje rukojmí. Autentický je jenom jeho hněv, vztek a údiv nad tím, že mu všichni neprojevují svůj obdiv a vděk.

Končí mýtus zlatého věku – období relativního bezpečí, prosperity, klidu a pohody. A ujo Babiš nám vzkazuje, že když jsme si ho prý stvořili a údajně ho pak vynesli na vrchol, tak s ním máme taky padat, třeba až na samé dno. Ale to se mýlí, to se totiž v jistou chvíli začne zajídat i jeho dnešním fandům. Zažívá to nyní i jeho kumpán Robert Fico v jeho domovině. Kdo chce všechno, pak taky jednou nemusí mít vůbec nic. To se pak zničehonic všechny jeho podrazy sečtou a začnou násobit.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Svět je neklidné a nebezpečné místo k žití, ale jiný nemáme. I když by si možná ujo Babiš přál stvořit takovou uzavřenou alternativu na neprodyšném českém agrofertím dvorečku. Ti nahoře si dovolí jen to, co jim dovolí ti dole. Nemyslíte, že už toho bylo více než dost?

Ujo Babiš by měl být izolován v důkladné „karanténě“, aby již dál neroznášel ty své viry podrazů, nenávistí a švindlů. Do vedlejší cimry by mohl být umístěn čínský hradní turista Mynář. No, ale těch adeptů na izolaci by bylo docela dost, že ANO? Nechme Maďarsko Maďarskem a Polsko Polskem přes mnohé oprávněné výhrady a řešme už konečně ten náš domácí Augiášův chlév!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]