Úkaz Plesl chytil ovčáčkovinu. Strach z demonstrací vypustil na sociální sítě

Eric Drooker

O tom, že Babišův šéfredakdor Mf DNES Jaroslav Plesl připomíná více než novináře spíše zvláštní úkaz, není debat. V posledních dnech se mu ale navíc stalo něco nepěkného. Chytil ovčáčkovinu. Tak jako v případě Jiřího Ovčáčka Plesla popadl panický strach z demonstrací a z budoucnosti. A tak jako Ovčáček i Plesl tento svůj strach projevil úporným sázením prazvláštvích sdělení na sociální sítě. Zkoušel se ze svých problémů vypsat. A tak jako Ovčáček vzbudil pěkný posměch.

Plesl, který patří dlouhodobě k těm nejostudnějším lidem v ČR, kteří o sobě prohlašují, že jsou novináři, těžce prožíval nedělní demonstraci na Letné. Na Facebooku se snažil vystupující srážet svým „humorem“, ze kterého trapnost cáká na kilometry daleko. Pojďme se na to podívat. Vybíráme tyto dva kousky.

Na těžkém nedelním odpoledni Jaroslava Plesla není až tak moc zajímavé, jaké nesmysly psal, ale ta kadence. Zatímco v běžném „klidovém“ režimu píárista Andreje Babiše zveřejňuje na Facebooku příspěvky v režimu jeden kus za několik týdnů. V neděli je „sekal“ každých pár minut jeden.

Skoro to vypadá, že demonstrace bedlivě sleduje a má tak nějak strach. Má. Oprávněný. Jeho chlebodárce je na jasné cestě dolů. Svůj pád nedokáže řídit. Plesl je krásný příklad toho, že i když Babiš investoval do ovládnutí a zničení médií miliardy korun, jsou to vyhozené peníze. Likvidátor Mf DNES Plesl je jen pro smích. A tím, že bude na místo reportáží z demonstrací na titulní stranu MfD umisťovat otvíráky o lékárničkách, suchu, mokru nebo nedostatku meruněk, bude jen znovu a znovu pro smích. O budoucnosti země totiž nerozhoduje Mf DNES, Plesl ani Babiš, ale ti lidé, kteří byli včera na Letné a kterým se Babiš, Zeman a jejich pohůnci posmívají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]