Ukázka zdraví Miloše Zemana. Při jmenování Prymuly se nepostavil

Miloš Zeman opět posouvá hranice. Při bleskovém jmenování Romana Prymuly ministrem se ani nepostavil. Prymula musel dojít k jeho křeslu, převzít si jmenování a zase odejít. Vše se obešlo bez novinářů, jediný, kdo pořídil záběry, je Jiří Ovčáček. Tým prezidenta přitom nepřestává v ujišťování, jak je na tom Zeman skvěle se zdravím a jak moc dobře se mu hojí zlomená ruka.

Naposledy v pátek si kancléř Mynář pochvaloval, jak pěkně se ruka hojí a jak je pan prezident veselý. „Rány hojí vzhledem k věku pana prezidenta nadstandardně dobře,“ řekl Mynář na Frekvenci 1. A v pondělí, po třech dnech se Zeman nezvedl z křesla ani při tak důležité události, jakou je jmenování ministra.

Miloš Zeman opět o kus posunul hranice zvyklostí a ceremoniálů. Už před časem začal některé projevy pronášet vsedě, což je estetičtější, než když byl položený na řečnickém pultíku. Trvale odmítá užívání invalidního vozíku. Na veřejnosti ho podpírají osobní strážci, jeho manželka a někdy dcera. Právě problémy s chůzí mají být podle oficiálního vyjádření Pražského hradu důvodem zlomeniny ruky, kterou léčí.

Prezident údajně vstal od televize, odmítl si vzít hůl, upadl a ruku si zlomil. Dlouhodobě přetrvává na zámku v Lánech, kde má podstupovat také rehabilitace.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner