Úklid v ODS pokračuje. Po vyhazovu Klause ml. škrtlo vedení i Langera

Ivan Langer (ČTK)

Ivan Langer | FOTO: ČTK

Výkonná rada ODS vyřešila v sobotu odpoledne víc „témat“ než jen Václava Klause mladšího, kterému dal nejvyšší orgán strany okamžitý vyhazov z poslaneckého klubu i z ODS. Vedení  se podívalo také na situaci v Olomouckém kraji, kde se po nedávné volbě dostal do popředí Ivan Langer. Ten byl zvolen do regionální rady. Vedení ODS dnes tuto volbu zrušilo s tím, že nebyly dodrženy stanovy.

Občanští demokraté na Olomoucku se tak musejí sejít znovu. Zvolení Langera do regionální rady Olomouckého kraje zvedlo vlnu kritických komentářů, zmiňovaly se o návratu „starých struktur“. I když post v regionální radě není nijak významný, Ivan Langer se vyjádřil v tom smyslu, že chtěl straně jen pomoci.

Petr Fiala tak dnes vyřešil dva největší problémy, které v posledních týdnech jeho stranu srážely dolů. Jasné řešení s vyhazovem Václava Klause ml. následovala stopka pro Ivana Langera, který je v očích voličů představitelem staré ODS.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]