Ukrajina chrání náš mír, řekla v Kyjevě německá ministryně zahraničí

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková  (Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0)

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková | FOTO: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková nečekaně přijela do Kyjeva, podruhé od ruské invaze na Ukrajinu. Návštěvou chce ukázat, že se napadená země může na Berlín spolehnout a že Německo bude Ukrajinu podporovat tak dlouho, dokud to bude potřeba, napsala agentura DPA.

„Do Kyjeva jsem přijela, abych ukázala, že se na nás mohou i nadále spolehnout,“ řekla Baerbocková po příjezdu do ukrajinské metropole. Německá podpora podle ní znamená dodávku zbraní a humanitární a finanční pomoc.

(Týdeník FORUM)

Berlín dosud Ukrajině přislíbil zbraně za 734 milionů eur (18,2 miliardy korun) včetně samohybných houfnic PzH 2000.

„Je mi jasné, že Putin sází na to, že nás podpora trpící Ukrajiny začne unavovat,“ uvedla Baerbocková. „Celá Evropa ale ví, že Ukrajina chrání náš mír,“ dodala šéfka německé diplomacie.

Baerbocková do Kyjeva přijela speciálním vlakem s malou delegací z Polska. Vzdušný prostor nad Ukrajinou je uzavřen od vpádu ruských vojsk letos v únoru. Ministryně zahraničí má v plánu jednat se svým ukrajinským protějškem Dmytrem Kulebou, zbytek programu je z bezpečnostních důvodů zatím neveřejný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články