Ukrajina podala žádost o urychlený vstup do NATO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (President Of Ukraine / Wikimedia Commons / Public Domain)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | FOTO: President Of Ukraine / Wikimedia Commons / Public Domain

Ukrajina podala žádost o urychlený vstup do NATO. Oznámil to prezident Volodymyr Zelenskyj. Prezidenta citovala Ukrajinská pravda. Zelenskyj informaci oznámil po tom, co Putin pronesl, že jeho země si bere další část Ukrajiny.

„De facto jsme již prošli do NATO. De facto jsme již prokázali kompatibilitu se standardy Aliance. Pro Ukrajinu jsou skutečné – skutečné na bojišti a ve všech aspektech naší interakce. Důvěřujeme si, pomáháme si a chráníme se navzájem. To je Aliance,“ řekl ukrajinský prezident Zelenskyj.

Dále doplnil, že dnes Ukrajina požádala o vstup oficiálně. Učinil tak krátce po tom, co vůdce Ruska Vladimir Putin oznámil, že krade Ukrajině čtyři příhraniční oblasti, které nyní okupuje. Putin také prohlásil, že tamní obyvatelé jsou navždy Rusové, a vyzval Kyjev k jednání.  Reálně na bojišti je situace jiná. Ruské jednotky prohrávají, Ukrajinci naproti tomu pokračují v osvobozování své země. Putin řekl, že anektovaná území jsou součástí Ruska a své území bude bránit všemi prostředky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články