Ukrajinci zadrželi ve Lvově zrádce, který naváděl ruské rakety na cíl

Ruská raketa (Ukrajinská pravda, se svolením)

Ruská raketa | FOTO: Ukrajinská pravda, se svolením

Ukrajinským silám se podařilo nalézt a zatknout bývalého důstojníka KGB, který ve Lvovské oblasti naváděl ruské rakety na ukrajinské cíle. Byl vzat do vazby bez možnosti propuštění na kauci.

Policisté podle informací ukrajinské strany zadrželi obyvatele Lvova, který korigoval raketové útoky okupantů na území Lvovské oblasti, zejména pak na cvičišti Javoriv, kde zahynulo 61 lidí a dalších 160 bylo zraněno.

()

„Podle vyšetřování rodák ze Lvova jako bývalý zaměstnanec KGB SSSR pomáhal agresorskému státu a jeho polovojenským formacím při provádění podvratné činnosti proti Ukrajině v březnu 2022. Muž využil jednoho z kurýrů k předání informací ruským představitelům o umístění ukrajinských ozbrojených sil ve Lvovské oblasti k raketovým útokům,“ uvádí se v prohlášení lvovské prokuratury, která uvedla, že se jedná o muže ve věku 71 let.

Útočník byl zadržen na základě podezření z vlastizrady a soud mu uložil předběžné opatření v podobě vazby bez práva na složení kauce.

Ukrajinská rozvědka také uvedla, že zadržela další dva ruské agenty, kteří opravovali souřadnice pro údery okupantů na Kyjev a Donbas.

Od počátku ruské agrese již bylo zadrženo přes 760 ruských státních příslušníků, kteří se podíleli na vedení agresivní války, válečných zločinech a podvratné činnosti proti Ukrajině.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]