Ukrajinka “sestřelila” dron sklenicí rajčat. Stala se místní hrdinkou

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Nečekanou pozornost upoutala jedna z obyvatelek Kyjeva, která se rozhodla neopustit své město, přestože na něj útočí ruská armáda. Svým činem, který se stal oslavovaným nejen místními, ale i zahraničními médii, ukázala, že se Ukrajinci nebojí.

Žena, kterou ukrajinská média označují jako Elenu, se zapsala do dějin války velmi zvláštním způsobem. Jak informuje deník The Mirror, podařilo se jí zlikvidovat dron, který identifikovala jako ruský, tudíž nebezpečný pro její život.

Kuriózní příběh začal ve chvíli, kdy si Elena šla dát cigaretu na balkon svého kyjevského bytu. Po chvíli uviděla poblíž dron. V obavě, aby po ní nezačal střílet, vzala sklenici konzervovaných rajčat a po létajícím nepříteli ji hodila.

Zcela nečekaně ho trefila a vyřadila z provozu. Posléze ho s manželem rozdělili dron na části, které rozvezli do několika kontejnerů, aby nemohlo dojít k jeho vystopování. Střepy uklidili také, aby se o ně místní psi nepořezali.

Přestože si Elena myslí, že přístroj používali zloději, kteří si jeho pomocí tipovali opuštěné byty, Ukrajinou už se šíří legenda o hrdince, která sestřelila ruský dron pomocí sklenice nakládaných okurek. Tuto verzi podpořila i poradkyně ukrajinské vlády Liubov Tsybulska.

Ta napsala na Twitter: ”V Kyjevě žena srazila z balkonu ruský dronsklenicí okurek. Jak si mohli myslet, že budou okupovat tuto zemi?“

Příběh si tedy už nyní žije vlastním životem a možná se z něj po čase stane “městská legenda”. Ukazuje však, že Ukrajinci jsou schopni bránit své domovy jakýmikoliv prostředky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]