Ukrajinská armáda je vůči nám agresivní, postěžoval si ruský diplomat v Turecku

Sergej Verišin (United Nations / se souhlasem)

Sergej Verišin | FOTO: United Nations / se souhlasem

Náměstek ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergej Verišin prohlásil, že během politických konzultací v Istanbulu informoval tureckou stranu o „agresivním chování“ ozbrojených sil Ukrajiny proti ruským jednotkám, které na Ukrajině působí.

„Podrobně jsme probrali, co se děje na Ukrajině, v Donbasu a v nových regionech Ruské federace (míněna okupovaná území, pozn. red,). Snažili jsme se tureckou stranu co nejpodrobněji informovat o skutečné situaci na místě s důrazem na naprosto agresivní chování ze strany ozbrojených sil a útoky na civilní obyvatelstvo Donbasu a dalších ruských (opět míněna okupovaná území, pozn. red.) území,“ řekl svému protějšku Verišin.

Vladimir Putin (ČTK)

Podle jeho názoru totiž bylo nutné turecké straně „zprostředkovat situaci“, kterou západní masmédia záměrně překrucují. „Falešné informace přicházejí ve velkém množství,“ dodal Verišin, který v Turecku jednal o posledním kole istanbulského jednání mezi delegacemi Ruska a Ukrajiny, jež skončilo údajně „agresivním a nekonstruktivním chováním ukrajinské strany“.

Veršinin rovněž prohlásil, že Rusko „je připraveno k diskusi na základě cílů, které byly deklarovány během zvláštní vojenské operace“.

Náměstek ruského ministra zahraničí si stěžuje na agresivitu Ukrajiny v době, kdy Rusko podle Putina záměrně ostřeluje civilní cíle spojené zvláště s energetickou strukturou Ukrajiny s cílem zamezit v zimě dodávkám elektřiny a tepla do ukrajinských měst a obcí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články