Ukrajinské jednotky se stáhly ze Soledaru. Hlavní úkol splněn, tvrdí velení

Ukrajinský voják u obrněného vozidla (Generální štáb ukrajinské armády, se souhlasem)

Ukrajinský voják u obrněného vozidla | FOTO: Generální štáb ukrajinské armády, se souhlasem

Boj o Soledar má za sebou další důležitý zlom. Ukrajinské jednotky, které měly za úkol bránit město v Doněcké oblasti, opustily své pozice. Informoval o tom server New Voice s odkazem na Ozbrojené síly Ukrajiny (AFU). 

Vojáci byli staženi z důvodu jejich bezpečnosti, navíc podle představitele Východní skupiny AFU Sergeje Čerevatého svůj hlavní úkol splnili. „Zabránili nepříteli v systematickém prolamování v doněckém směru fronty, pronikání do týlu a následnému přesunu do operačního prostoru,“ uvedl.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

„Aby zachránily životy personálu, stáhly se obranné síly ze Soledaru a zakotvily v předem připravených obranných liniích,“ dodal.

Připustil, že frontová linie byla vyrovnaná, avšak nedošlo k žádnému zajetí ukrajinských vojáků. „Nemůžeme si dovolit luxus, který má náš nepřítel, jen tak posílat bojovníky na zabití. Snažíme se manévrovat, zasahovat palbou, používat taktiku malých skupin, abychom nepřítele co nejvíce vyčerpali,“ řekl zástupce generálního štábu AFU.

Podle britské vojenské rozvědky se ukrajinské síly s velkou pravděpodobností stáhly ze Soledaru na novou linii západně od města nejpozději v pondělí 16. ledna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články