Ukrajinské síly dál brání ruskému postupu přes řeku Severní Doněc

Ruská armáda na Ukrajině (ČTK/AP/Uncredited)

Ruská armáda na Ukrajině | FOTO: ČTK/AP/Uncredited

Ukrajinské síly dál brání ruskému postupu u řeky Severní Doněc nedaleko obce Bilohorivka na východě Ukrajiny. Vyplývá to ze satelitních snímků společnosti BlackSky, napsal server CNN, podle kterého intenzivní boje pokračují ve stejném ohybu řeky, kde Rusko vystavělo dva pontonové mosty. Ty síly Kyjeva následně zničily.

Satelitní snímky pořízené ve čtvrtek odpoledne zobrazují kouř stoupající z hustého lesa západně od řeky. Patrně se podle nich bojuje i v oblasti, kde byly umístěny ruské mosty.

I přes silnou kouřovou clonu lze vidět objekt – podle všeho třetí most ruských jednotek – který překlenuje celou řeku. Snímky pořízené bezpilotními letouny ukazují, že dva předchozí mosty již přes Severní Doněc nevedou.

Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj ve středu uvedl, že ruští vojáci se dál snaží vybudovat mosty přes řeku. Uvedl také, že je Ukrajinci opakovaně vyhazují do povětří. Ukrajinský generální štáb ve čtvrtek v pravidelném hlášení oznámil, že se ruským silám podařilo překročit Severní Doněc u města Lyman, tedy výš proti proudu řeky.