Ukrajinské velvyslanectví ve Španělsku se stalo cílem bombového útoku

Ukrajinské velvyslanectví v Madridu (Zarateman, wikimedia commons / CC BY 4.0)

Ukrajinské velvyslanectví v Madridu | FOTO: Zarateman, wikimedia commons / CC BY 4.0

Pracovník velvyslanectví Ukrajiny ve Španělsku utrpěl zranění v důsledku výbuchu bomby v dopise, který v prostorách ambasády v Madridu otevřel. Napsal to s odkazem na policejní zdroje deník El Independiente.

Ukrajinské velvyslanectví ve Španělsku obdrželo obálku. Při kontrole obálka vybuchla. Muž, který obálku otevíral, utrpěl lehká zranění, nyní je hospitalizován a dostává potřebnou lékařskou péči. Neexistují žádné hrozby pro jeho život,“ napsal na facebook Oleg Nikolenko, tiskový tajemník ukrajinského ministerstva zahraničí.

(Týdeník FORUM)

„Policie aktivovala protiteroristický protokol a okamžitě zabezpečila území, kde ambasáda sídlí,“ napsal El Independiente s odkazem na zdroje z policejních míst. Na místo také okamžitě vyjeli specialisté na likvidaci výbušné munice i další policejní složky.

Dopis se podle zdrojů z místa činu nepodařilo předem odhalit soukromé sledovací službě ukrajinského velvyslanectví, které na bezpečnost velvyslanectví v Madridu dohlíží.

K incidentu došlo okolo třinácté hodiny. Dopis byl adresován přímo velvyslanci ve Španělsku a po výbuchu celý shořel. Zraněný muž, který dopis otevřel, byl převezen s lehkým zraněním do nemocnice Nuestra Señora de América.

V současné době se na vyšetřování incidentu podílí speciální „vědecký“ oddíl místní policie a také specializovaná informační brigáda.

Ukrajinský ministr Dmytro Kuleba nařídil naléhavě posílit bezpečnost všech ukrajinských ambasád v zahraničí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články