Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov končí ve funkci. Nahradí ho Kyrylo Budanov

Oleksij Reznikov, ministr obrany Ukrajiny (By Y27 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Oleksij Reznikov, ministr obrany Ukrajiny | FOTO: By Y27 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Šéf parlamentní frakce Služebník lidu Davyd Arachamija zveřejnil informaci o odvolání současného ministra obrany a o tom, že ministerstvo obrany Ukrajiny nově povede šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Oleksij Reznikov bude převeden na pozici ministra strategického průmyslu. Arachamija učinil odpovídající prohlášení na svém účtu na telegramu.

„Válka diktuje personální politiku. Doba a okolnosti vyžadují posílení a přeskupení. Děje se tak nyní a bude se tak dít i v budoucnu. Proto je Oleksij Reznikov v rámci vlády převáděn do funkce ministra pro strategická průmyslová odvětví, aby se posílila vojenskoprůmyslová spolupráce, což je naprosto logické, vezmeme-li v úvahu jeho odbornost a potřebu pozvednout ministerstvo, které by mělo udělat více. V čele ministerstva obrany bude generálmajor Kyrylo Budanov,“ napsal Arachamija.

Informace o možné rezignaci ministra obrany Oleksije Reznikova se objevily na pozadí rezonujícího korupčního skandálu na ministerstvu obrany ohledně nákupu výrobků pro ozbrojené síly Ukrajiny za přemrštěné ceny a podezření několika vrcholných představitelů ministerstva ze zpronevěry finančních prostředků .

Reznikov sám zprávy o svém odvolání komentoval tak, že rezignuje, pokud prezident Volodymyr Zelenskyj takové rozhodnutí učiní. K odvolání Reznikova a jmenování jeho nástupce dojde na nejbližším zasedání vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články