Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj míří na návštěvu Velké Británie

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (President Of Ukraine / Wikimedia Commons / Public Domain)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | FOTO: President Of Ukraine / Wikimedia Commons / Public Domain

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštíví Velkou Británii. Setká se s premiérem Rishim Sunakem a zavítá mezi ukrajinské vojáky, oznámil úřad britského premiéra. Zelenskyj se vydává na teprve druhou zahraniční cestu od začátku téměř rok trvající ruské invaze do jeho země. V prosinci navštívil Spojené státy.

Zelenskyj navštíví ukrajinské vojáky, kteří v současnosti ve Velké Británii podstupují výcvik, a promluví také v britském parlamentu.

Německý kancléř Olaf Scholz (ČTK)

Úřad v Downing Street 10 oznámil, že Velká Británie se chystá rozšířit výcvik ukrajinských vojáků na námořnictvo a letectvo. Vycvičí piloty bitevních letounů či námořníky a urychlí dodávky vojenského materiálu.

„Návštěva Zelenského v Británii je důkazem odvahy, odhodlání a boje jeho země a důkazem nezlomného přátelství mezi našimi dvěma zeměmi,“ dodal úřad britského premiéra.

Řada evropských médií tento týden spekulovala, že Zelenskyj by ve čtvrtek mohl přicestovat do Bruselu na jednání lídrů zemí Evropské unie. Nejmenovaný činitel Evropského parlamentu sdělil, že v souvislosti s návštěvou je zákonodárný sbor připraven svolat mimořádné zasedání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články