Ukrajinští partyzáni vyhodili do povětří ruský vlak. Převážel vojáky a vybavení

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Ukrajinským partyzánům se ve městě Melitopol podařilo umístit bombu pod jeden z vozů obrněného ruského vlaku, který vzápětí vyhodili do povětří. Vlak v rámci rotace převážel vojáky a vojenské vybavení. O úspěšném zneškodnění informoval poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Podle Geraščenka způsobil výbuch poškození železniční tratě. Počet obětí na životech doposud není znám. Informaci následně potvrdily i další ukrajinské servery, podle kterých svědci na místě nejprve slyšeli výbuch, novináři následně potvrdili, že se ukrajinským partyzánům podařilo na dálku zprostředkovat výbuch ruského vlaku.

Ruská armáda na Ukrajině (ČTK/ABACA/AA/ABACA)

Nálož byla údajně umístěna pod jedním z deseti vozů. Server Ria Melitopol uvádí, že po výbuchu na místě nastala panika a došlo k přestřelce. Ukrajinská pravda informovala, že poničený vlak stojí a zablokovány jsou i další vozy s pohonnými hmotami a mazivem, které jely za obrněným vlakem.

Město Melitopol bylo Rusy po invazi dobyto jako jedno z prvních. Podle serveru Ria Melitopol zneškodnili ukrajinští partyzáni ve městě již více než sto ruských okupantů. Podle starosty Melitopolu Ivana Fedorova je výbuch okupantského vlaku teprve začátek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články