Tisková konference u příležitosti dalšího jmenování Babiše premiérem byla opět důkazem nedobrého stavu prezidenta Miloše Zemana. Při cestě se opíral o hůl a druhou rukou o stůl. Hůře artikuloval, zadýchával se a když nemluvil, diváci sledovali jeho zvláštní grimasy. Od řečnického pultu mu pomáhal odejít jeho strážce.

Při samotném odpovídání na položené otázky zaútočil na Českou televizi, o které řekl, že je nejhorší. Následně zapomněl dotazy položené redaktorem deníku Blesk. Tomu řekl, že je zapomněl, protože byly špatné. Při odpovídání na otázku okolo důvěry nové vládě potom hovořil o vládě Václava Klause v roce 1996 a o své pozdější vládě.

Šlo o další nejisté vystoupení Miloše Zemana. Jedno z nejděsivějších uskutečnil po podzimních volbách, kdy pověřil Babiše jednáním o sestavení vlády. Tehdy se zvláštně usmíval, pohyboval ze strany na stranu, neartikuloval a na místo Andrej Babiš řekl Andreš. Před několika týdny zase lidé na sociálních sítích řešili, proč se při natáčení svého PR pořadu na TV Barrandov musel Zeman převléknout. Podle diskuzí a fotografií měl totiž v pořadu v první části a druhé části rozdílné obleky.

 

 

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora