Unavený Zeman pronesl zbytečný a dlouhý projev. Ztratil kontakt s realitou

Prezident Miloš Zeman ve Sněmovně v roce 2020 (PSP ČR)

Prezident Miloš Zeman ve Sněmovně v roce 2020 | FOTO: PSP ČR

Prezident Miloš Zeman opět dorazil do poslanecké sněmovny, aby tam podpořil podobu státního rozpočtu pro rok 2021. Mluvil dlouho. Bylo zjevné, že hlava státu je unavená, necítí se nejlépe a hlavně že si nejspíš myslí, že jeho názory na státní rozpočet jsou tak důležité, že by mohly cokoli změnit. Tak tedy nemohly, pane prezidente.

Bylo zjevné, že prezidentovi se v těchto dnech nejen špatně chodí, ale také špatně dýchá. A ještě zjevnější bylo, že by byl moc rád, aby se zdálo, že velmi dobře rozumí ekonomice, a tak se například dlouhou chvíli věnoval superhrubé mzdě. Prý nerozumí tomu, proč „taková technikálie“ vyvolává takovou diskuzi. Škoda že si o tom nezjistil více.

FORUM 24 (archiv)

Prezident ale pronášel i jiné podivuhodnosti, například to, že on sám prý vždy podporoval šetření. Jako bývalý předseda strany, která se zabývá zejména utrácením, to nejspíš dělal jen ve svých myšlenkách. Na to velmi správně upozornil na sociálních sítích poslanec ODS Jan Skopeček, který napsal: „Prezident Zeman se ve sněmovně chválí, že jako premiér dělal nízké deficity. Zapomněl dodat, že ho v deficitech brzdila ODS a V. Klaus Opoziční smlouvou, resp. Tolerančním patentem. Jinak by deficity rozjel víc. Co nestačil M. Zeman, dohnali další socialisti Špidla a Sobotka.“

Je však pochopitelné, že člověk, jehož historická role dávno skončila, si tuto svoji situaci velmi těžko přiznává, a tak se dá říci, že těch několik minut nudy v poslanecké sněmovně můžeme přežít, aby měl starý pán radost. To je totiž asi jediný smysl toho zbytečného vystoupení.

Je ale stále více zarážející, že Zemanovu okolí vůbec nevadí, že všichni musí sledovat ten zásadní úpadek člověka, který kdysi byl úspěšným předsedou strany. To je nepochybné, ať s jeho politikou člověk souhlasil či ne. Tohle je smutný stín, který žene dopředu pomstychtivost a hlavně pilná práce těch, kteří vědí, že jakmile Zeman na Pražském hradě skončí, bude konec jejich nekonečným výdělkům, a někteří z nich možná také zamíří před soud.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]