Unikly detaily Messiho smlouvy. Za čtyři roky vydělal 14 miliard korun, to už si Barcelona nemůže dovolit

Lionel Messi v dresu argentinské reprezentace  (soccer.ru/Дмитрий Садовников)

Lionel Messi v dresu argentinské reprezentace | FOTO: soccer.ru/Дмитрий Садовников

Pro katalánský velkoklub je Lionel Messi největší hvězdou, která má důležitý podíl na výkonnosti klubu, ale také na jeho finanční kondici. Ta se nyní ukazuje jako velmi špatná a zřejmě na to doplatí i argentinský fotbalista. Obří sumy, které podle deníku Daily Mirror Barcelona svému hráči vyplácí, jsou neudržitelné.

Španělský tisk přinesl doslova „bombu“. Detaily smlouvy jednoho z nejlepších fotbalistů světa totiž byly pečlivě střeženy. Podle informací, které se nyní objevily, Messi v roce 2017 podepsal s bývalým prezidentem Barcelony Josepem Maria Bartomeuem lukrativní kontrakt.

Podle něj má Argentinec za čtyři roky obdržet 555 237 619 eur (téměř 14,5 miliardy korun). Do této obří částky jsou zahrnuty i všechny bonusy a reklamní práva. Při podpisu dostal Messi ještě 115 225 000 eur (3 miliardy korun). 

Prodloužení takové smlouvy si nyní Barcelona rozhodně nemůže dovolit. Dluhy, které katalánský klub má, se vyšplhaly do výše 1,1 miliardy liber (32,5 miliardy korun) a pokud do konce června nesplatí 236 milionů liber (7 miliard korun), hrozí mu podle listu El Mundo, že bude čelit bankrotu.

Opět se tak zdá pravděpodobnější, že Lionel Messi Barcelonu v létě opustí. Zda se přesune do Manchesteru City, nebo za kamarádem Neymarem do Paris Saint-Germain, zatím stále není jasné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články