Uprchlíci v Chebu? Známý hoax se vrací. A opět má u některých lidí velký úspěch

Eric Drooker

Českým internet se opět začala šířit poplašná zpráva týkající se davů uprchlíků, kteří se snaží dostat na střechu vlaku na nádraží v Chebu.

Fotomontáž ukazující uprchlíky na chebském nádraží zveřejnil přede dvěma dny uživatel Facebooku Karel Rakovec s komentářem „Posílej to dál !!!!!!!! To je Cheb. ČT i další TV o tom mlčí.To jsou migranti co vyhostili z Německa k nám. Chebské nádraží. To je výsledek střežení hranic naší republiky. O tom se ale tiše mlčí a ČT a další tv to nezajímá. Hlavně, že ve zprávách melou nesmysly kterým snad věří jen pan premier,“ na informaci upozornil uživatel Twitteru Poslední skaut.

Tento facebookový příspěvek získal během své dvoudenní existence přes 1 700 sdílení a počet stále stoupá. Jen za dnešek tuto fotku sdílelo přes 1 000 uživatelů facebooku, kterým však nedošlo pár detailů. Například: na fotografii je jarní počasí a uprchlíky by přímo pod trakčním vedením sežehnul elektrický proud.

Poplašná zpráva o uprchlících v Chebu není žádnou novinkou, stejná fotomontáž se objevila na sociálních sítích už v září 2015. Tehdy se k této situaci vyjádřil i starosta města Petr Navrátil „Před vstupem do politiky jsem pracoval na Českých drahách a mohu Vás ujistit, že na elektrifikované trati by se lidé nemohli takto pohybovat, neboť by je okamžitě zasáhl elektrický proud. Navíc na motorové jednotce Regionova nejsou žádné úchyty, na kterých by se mohli lidé udržet,“ zdůraznil Navrátil pro televizi Západ. To však řadu uživatelů Facebooku nezajímá. Užívají si příležitost sdělit svá moudra v komentářích.

Výběr nejzajímavějších komentářů k tomuto hoaxu na Facebooku:

  • podívejte se – MIGRANTI V CHEBU CO VYHOSTILO NĚMECKO! JAK SI TO MŮŽE MERKEL FAŠISTKA DOVOLIT ???????? VRÁTIT ZPĚT SOBOTKO
  • To je fotka pro ty, kteří se stále cítí tak bezpečně v ČR a myslí si že jsou tu tak 4 migranti. Média mlčí a pak budeme cumet…..
  • No to je vysledek evropsky demence..ale oni jsou chudacci..musime jim pomoct!! A my to cely akorad calujem a nikdo neresi..ze ti chudaci jsme vlastne my normalni lide!! Blila bych!
  • Kde je policie. Toto není normální. Prezident Zeman má na uprchlíky super názory. Politici začněte něco dělat dokud je čas.
  • Takze Nemecko je neposle do jejich zeme ale posle je o dvere dal – k nam! Ale vina je na nasich celnich i armade ze to dopustime! Nemaji je vpustit…
  • domobrana takove svine musime drzet od nas pryc
  • A zustanou nam na krku!Naše vlada s tim nic neuděla….nanejvýš jim vše zaplati…hnus
  • tak uz sa to blizi aj k nam!!!BOZE OCHRANUJ NASE SLOVENSKO!!!

Slovem hoax se v současné době rozumí falešná zpráva, mystifikace, novinářská kachna či podvod.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]