Úřad v Černošicích rozhodl o Babišovu střetu zájmů. Premiér se prý odvolá

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Černošický úřad rozhodl o střetu zájmů Andreje Babiše – a jak se zdá, v jeho neprospěch. „Je to zpolitizované. Určitě se odvolám,“ napsal v SMS pro server iROZHLAS.cz. Radnice výsledky řízení nesdělila.

Jak se zdá, předseda vlády možná půjde do dalšího soudního sporu. Vzhledem k reakci na rozhodnutí úřadu v Černošicích, které je zatím neveřejné, je to téměř jistota. „Když to bude nutné, budu se i soudit u správního soudu,“ prohlásil Babiš.

To je velmi oblíbená disciplína předsedy vlády. Většinu soudů ovšem prohrává. Například spor o svou estébackou minulost dotáhl až do Štrasburku, kde mu sdělili, že ze svazků StB vymazán nebude, neboť tam není veden neoprávněně.

„Nechápu, jak úředníci, kteří řeší dopravní přestupky, můžou rozhodovat o tak složitém právním problému. Nemají pravdu. Podle právních analýz je všechno podle zákona. A ještě abych uklidnil novináře, stanovisko úřadu se týká jen médií, ničeho jiného,“ napsal také Babiš iRozhlasu.

Správní řízení, které se na černošickém městském úřadu řeší se skutečně zabývá pouze premiérovým střetem zájmů v oblasti médií. Podnět podala na konci loňského roku Trasparency International.

Tato organizace se dostala na Babišův blacklist i díky tomu, že jejich zjištění řešil i Evropský parlament a nyní probíhá důkladný audit, který může majitele hnutí ANO připravit o dotace z EU kvůli střetu zájmů ohledně Agrofertu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]