Úřady by měly zavést živnost ruský šváb. Už se rýsuje, kdo se na to hodí

Ústřední výbor KSČM s předsedou Vojtěchem Filipem uprostřed. Po jeho pravé ruce Stanislav Grospič. (ČTK)

Ústřední výbor KSČM s předsedou Vojtěchem Filipem uprostřed. Po jeho pravé ruce Stanislav Grospič. | FOTO: ČTK

Teroristický útok, který spáchala ruská armáda na výsostném území České republiky, je samozřejmě hanebnost prvního rázu a otevřený válečný akt proti naší zemi. Navíc stál dva lidské života, životy dvou naprosto nevinných občanů ČR, kteří měli tu smůlu, že se Putinovi připletli pod ruku. Tento útok však zcela jasně narýsoval hranici, za kterou jsou některá média a řada občanů už dávno. Ale která je nezpochybnitelně viditelná až teď.

Reakce na útok vcelku jednoznačně vydělily z českého informačního prostoru ruské šváby a kanály, kudy proruská propaganda už léta teče. Z toho jasného vykreslení rolí, jasné deklarace, kdo je kdo, by měla co nejrychleji vyvodit důsledky nejen Policie a Armáda České republiky, ale především česká veřejnost. Jakékoliv další informace od lidí a médií, které v této, od převratu 1989 nejvypjatější, státo-bezpečnostní krizi hájí zájmy útočníka, by měly být zcela jasně nadále chápány jako součást nepřátelské propagandy Putinova Ruska. Jako součást hybridní války, kterou proti České republice Putin vede.

FORUM 24 (archiv)

Obvykle nějaká těžká dezinformace či extrémně iracionální a pro naši zemi nebezpečný postoj vyklíčí samy v kyberprostoru na některém z dezinformačních a konspiračních serverů. Teroristický útok na území cizího státu je však tak extrémní záležitost, že tentokrát vlnu dezinformací RUSOVÉ TO NEBYLI, JE TO SPIKNUTÍ, FUJ zahájila sama ruská ambasáda.

V rokenrolu zrady už zase lže Rus…

„České úřady učinily nevídané rozhodnutí vyhostit 18 zaměstnanců ruské ambasády pod záminkou, že ruské zpravodajské služby jsou zapojeny do výbuchu roku 2014 ve vojenských skladech v obci Vrbětice. To je o to absurdnější, protože české vedení dříve obviňovalo z výbuchu firmy, které tyto sklady vlastnily. Tento nepřátelský krok je pokračováním řady protiruských kroků přijatých Českou republikou v posledních letech. Nemůžete si pomoct, ale vidíte i americkou stopu. Ve snaze zavděčit se Spojeným státům po nedávných sankcích USA proti Rusku, české úřady v tomto ohledu dokonce předčily své zámořské pány. Vyjadřujeme rozhodující protest českým úřadům. Přijmeme odvetná opatření, díky kterým si autoři této provokace uvědomí plnou odpovědnost za zničení základu běžného rozvoje vztahů mezi našimi zeměmi.“

Poté, co se tento slint objevil na facebookovém účtu velvyslanectví Ruska, už stačilo sledovat, kam Kremlem nastolená koncepce domigrovala. Je samozřejmé, že mezi prvními byli tradiční hlasatelé ruské propagandy, tj. Aeronet a Sputnik News.

Komunisté vždy vepředu!

Dalším nezpochybnitelným článkem v řetězci ruských dezinformací jsou nejrůznější odrůdy komunistů ve všech představitelných odstínech rudé. Facebook Mladí komunisté KSČM Moravskoslezský kraj (17. 4.):

„Nehorázné obvinění Ruska z terorismu na území ČR se kterým přišla vláda a pravicová opozice, po skoro sedmi letech od tragického výbuchu přichází závěr českých zpravodajských služeb že za vše může Rusko, není to divné USA a NATO se snaží vyvolat další světovou válku a země EU na příkazy z USA které mají úmyslně na podkladě vymyšlených kauz a útoků zničit vztahy ČR a Ruska! Vláda nemá nic podložené a tahle kauze smrdí podvodem a uměle vykonstruovaně a zrovna v době kdy je obrovské válečné napětí, vzpomeňme na zcela vymyšlenou kauzu české vlády a bezpečnostních složek „ruského agenta s ricinem v kufříku“ tato kauza a obvinění Ruska s pokusů o atentát na české politiky byla zcela vymyšlená bez důkazů a vedla je zbytečné roztržce a současné zločinecké a hanebné obvinění se od toho s ricinem nějak neliší. Západ se snaží Rusko vyprovokovat a tak zkouší různé metody, jako je třeba ta dnešní kauza, pro které nejsou žádné reálné důkazy. A proto jsou je i tato kauza jen pohádkou USA a EU! Podle dosavadních vyjádření EU a české vlády za všemi „hříchy“ stojí jen pouze dva stejní agenti což je dosti zvláštní aby se dva agenti pohybovali v šesti zemích najednou. Chceme nejprve vidět důkazy! Stop protiruské štvanici vedené USA a NATO! Chceme udržet mír a bezpečnost! Chceme všechny úklady Západu, EU a NATO proti míru zhatit a mír uhájit a tím ochránit i občany ČR!“ (Citujeme bez jazykové úpravy – pozn. red.)

Ale dlužno přiznat, že stejně mladý jako komunisté je i Václav Klaus. I on přispěchal do mlýna se svou trochou. Poznámkou k výbuchu, ke kterému došlo tři roky před nástupem amerického prezidenta Trumpa do funkce, že za Trumpa by se to nestalo. Trochu mu uniklo, že druhá akce dvojice ruských vojáků-teroristů, pokus o vraždu agenta Skripala a jeho dcery, se konala za panování Donalda s přelivem. Ono jde při těchto okázalých manifestacích solidarity páníčkovi – v tomto případě Rusku – o to ukázat servilitu, ne o nějaký racionální konstrukt. A hned za panem Klausem je věčně duchem mladá proruská „doněcká konzulka “ Nela Lisková. Jedna z nejaktivnějších šiřitelek ruské propagandy, která se opakovaně pokoušela legitimizovat vládu loutkových institucí na ukrajinském území okupovaném Ruskem. A pak – samozřejmě Parlamentní listy vždy k službám! S nimi další a další komunisté mladí, staří, malí, velcí, tlustí i tencí…

Nejlepší nakonec!

Spolu s komunistickou stranu, Aeronetem a Václavem Klausem pak podpořila Vladimira Putina i tak zásadní osobnost českého veřejného života, jako je protiroušková aktivistka Jana Peterková.

Společnost je – jak ostatně psal nedávno sám Václav Klaus starší – rozdělena na lidi, kteří se bojí globálního oteplování a covidu, proto podporují (z jeho hlediska nesprávný) ústup od fosilní energetiky, a kteří zároveň nosí (z jeho hlediska nesprávnou) roušku, aby chránili své okolí. Jsou to greténi a ovčané, a už jich na ten mediální virus jenom u nás umřelo třicet tisíc. Kromě těchto pobloudilců pak zůstávají zastánci zdravého rozumu. Tedy paní Peterková, pan prezident Klaus sám, mladí komunisté, Václav Klaus mladší, Aeronet, Sputnik, paní Lisková, staří komunisté, komunisté středního věku a ruská rozvědka.

Informace o tom, že vrbětický výbuch byl vojenskou akcí nepřátelské velmoci, zcela jasně ukázala, která média a kteří opinion leadeři otevřeně pracují pro Rusy. A to je dobré vědět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]