Úřady zakázaly rodičům pojmenovat syna po Vladimiru Putinovi

Ruský prezident Vladimir Putin (Profimedia)

Ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: Profimedia

V posledních letech se stalo módou dávat dětem netradiční jména. Někdo zvolí exotická, další pojmenují svou ratolest podle nějaké známé osobnosti. To chtěli i rodiče, kteří si jako vzor vybrali ruského prezidenta. O tom, proč jim to nevyšlo informuje The Mirror.

Manželský pár ze švédského Laholmu si pro svého syna vybral jméno velmi netradiční. Rodiče zkrátka chtěli mít doma Vladimira Putina. Jak je ovšem ve skandinávské zemi zvykem, museli nejprve svůj návrh přednést na národním daňovém úřadu, který jména schvaluje. A tam narazili.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Ve Švédsku totiž platí zásada, že křestní jméno nesmí být urážlivé, nebo nesmí dotyčného zesměšňovat, popřípadě mu v životě působit “nepohodlí”. Navíc se křestní jména jména ani nesmí podobat příjmení. V minulosti tak byla zakázána jména jako Ford, Alláh, Michael Jackson, Pilzner či Q.

Vladimir Putin byl tedy odmítnut také, bez toho, aby úřad vysvětlil, kterou z podmínek manželé nesplnili. Přesto mají stále naději. Mohou se totiž proti rozhodnutí úřadu odvolat.

V roce 2017 rodiče holčičky úspěšně dosáhli zrušení rozhodnutí poté, co daňový úřad odmítl jméno Metallica. V jiném případě zase pár pojmenoval svého syna po vyhledávači Google.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články