Majitel hnutí ANO předstoupil ve středu před novou poslaneckou sněmovnu a předvedl další ze svých vystoupení, která mu pomohla vyhrát volby. Demagogie, sebechvála, zvýšený hlas a kritika Miroslava Kalouska. Babiš v plné formě. Projev sice mimo téma, ale pro 78 poslanců jeho firmy ANO balzám na duši, který poslušně ocenili potleskem.

Poté, co Babiš získal jistotu, že jeho nepsaná koalice ANO + SPD + KSČM funguje bezchybně, což se ukázalo při volbě předsedy mandátového a imunitního výboru i šéfa sněmovny, předvedl, že jeho politika se nemění. Znovu tu byla snůška lží a sprostoty na adresu předsedy TOP 09, kterého nejprve de facto označil za alkoholika, a poté si posteskl, že bude muset další volební období poslouchat jeho „pitomosti“.

Přitom vystoupení se mělo týkat volby nového předsedy poslanecké sněmovny. Ale kdo přece bude egoistickému muži, nenávidějícímu diskusi, nařizovat, o čem smí hovořit, když má zrovna chuť mluvit.

Došlo dokonce i na předčasné volby. Téma, které je pro Babiše velmi ožehavé. Pokud by totiž někdo mohl chtít, aby na ně došlo, je to právě oligarcha, který pomocí své mediální a ekonomické síly dokáže nalhat téměř 30 procentům občanů, že jeho volba je spásou pro Českou republiku.

Kdyby tedy na předčasné volby došlo, Andrej Babiš je na ně připraven. On podle svých slov rád mluví s lidmi a jde mu to. Není tedy důvod, aby se obával, jak by voliči zareagovali. Tuší totiž, že kdyby na předčasné volby došlo, mohl by se stát absolutním vítězem, který už se nebude muset ohlížet na kohokoliv a jednobarevnou vládu, kterou má dávno vymyšlenou, sestaví během několika dní.

Andrej Babiš tak vyslal jasný vzkaz. „Když mi nevyjde ani jedna ze tří možností sestavit vládu, nechám se volícím národem udělat autokratem.“ Zbytečná debata před předem jasně danou volbou předsedy sněmovny ukázala, že šéf hnutí ANO je připraven na všechny možnosti a je přesvědčen, že z každé vyjde jako vítěz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora