USA neuznávají nová ruská území, řekl Peskov. A tak Kreml nebude jednat

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov (Wikimedia Commons / CC BY 4.0 / Kremlin.ru)

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov | FOTO: Wikimedia Commons / CC BY 4.0 / Kremlin.ru

Moskva není ochotna přijmout podmínky k jednání, o nichž 1. prosince hovořil americký prezident Joe Biden. Rusko totiž neplánuje stáhnout svá vojska z území Ukrajiny.

„USA stejně jako dříve neuznávají nová území v rámci Ruské federace, a to samozřejmě výrazně komplikuje hledání půdy pro vzájemnou diskusi,“ prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v audiokomentáři pro telegramový kanál Vy slušali majak.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

Podle Peskova ovšem Putin s Washingtonem jednat chtěl. „Prezident Ruské federace vždy byl a zůstává otevřen jednání o zajištění našich zájmů. Byl to ruský prezident, kdo se snažil zahájit jednání s USA a NATO i s OBSE ještě před zahájením speciální vojenské operace. Tato iniciativa nebyla opětována,“ řekl Peskov.

A tak podle Peskova „speciální vojenská operace“ nadále pokračuje a pokračovat bude.

„Ale zároveň, a to je důležité, prezident Putin byl, je a zůstává otevřený kontaktům a jednáním. Nejlepší způsob, jak dosáhnout našich zájmů, je mírovými diplomatickými prostředky,“ uzavřel Peskov své vyjádření v době, kdy na Ukrajinu dopadají ruské rakety a část jejího území je stále okupována.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články