Úspěch krajských voleb: hejtmanka Jermanová končí ve středních Čechách

FB Jaroslavy Jermanové

Premiér Andrej Babiš a Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: FB Jaroslavy Jermanové

Jedna z nejtrapnějších postav české politiky, středočeská hejtmanka a oddaná služebnice premiéra Andreje Babiše Jaroslava Pokorná Jermanová končí. Voliči ve středních Čechách dali vládnímu hnutí ANO bezmála dvacet procent hlasů, což je o něco málo méně než v roce 2016, ale především vyřadili ze hry jeho koaličního partnera – ČSSD.

Z prvních výsledků voleb je zřejmé, že ČSSD se ve Středočeském kraji zřejmě ani nedostane do zastupitelstva. Ještě před čtyřmi lety zde sociální demokraté měli 13,75 procenta hlasů, nyní je to 4,85 procenta. Hnutí ANO si pohoršilo z necelých 21 procent na 19 procent. Propadla se zde i komunistická strana, která v roce 2016 získala 10,1 procenta hlasů a nyní má pouhých 4,5 procenta.

Pavel Hofman

Favoritem voleb ve Středočeském kraji jsou Starostové a nezávislí (21,65 %) a ODS s více než 19 procenty. Do krajského zastupitelstva se dostali i Piráti a TOP 09 v koalici s hnutím Hlas a Zelenými.

S Jaroslavou Jermanovou se rozloučíme rádi. Její úřad se podílel na zametení případu konfliktu zájmů premiéra Babiše pod koberec poté, co se touto kauzou ze zákona musel zabývat Městský úřad v Černošicích, kam Babiš spadá podle svého bydliště. Zatímco černošický úřad vydal verdikt, že Babiš se jakožto konečný vlastník médií v konfliktu zájmů nalézá, Středočeský krajský úřad toto rozhodnutí zvrátil a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se vzdal své pravomoci vrátit případ do hry skrze soud.

Jermanová se smutně proslavila i dalšími kauzami, kupříkladu podáním trestního oznámení na záchranářku Veroniku Brožovou, která v otevřeném dopise poukázala na chybějící ochranné pomůcky pro zdravotníky první pomoci, a dále zneužíváním služební limuzíny manželem. Hejtmančin manžel se také nedávno projevil na sociálních sítích, když nadával protikandidátovi své ženy, jedničce kandidátky ODS Martinu Kupkovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner